שיפוץ לפני לידה – למה צריך לשים לב?

שיפוץ ביתכם לפני הלידה המיוחלת יכול להיות רעיון נהדר וזאת משום שפעמים רבות יש צורך בהגדלתו או בשינוי פניו לאור העובדה כי משפחתכם צפויה להתרחב ולקלוט אדם חדש. עם זאת, חשוב מאוד להקפיד על מספר כללי יסוד עקרוניים שאליהם נתייחס בהרחבה במאמר שלפניכם.

התרחקו ממוקד השיפוץ ואל תפריזו בהיקפו

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להרחיק את האמא שנמצאת בהריון רחוק ככל הניתן מהמקום בו מתבצע השיפוץ, על אחת כמה וכמה באם מדובר בשיפוץ יסודי ונרחב. הסיבה לכך ברורה – החומרים בהם עושים שימוש קבלני השיפוץ עלולים להזיק לעובר גם אם אלו מגיעים אליו בתיווכה של אמו. לא מדובר רק בשאיפת אבק מסוכנת או בלכלוך בעייתי, כי אם בחומרים הכימיים אשר הופכים לחלק בלתי נפרד מהשיפוץ. לא בכדי, משפחות רבות עוזבות את מקום מגוריהם למשך תקופת השיפוץ וחוזרות אליו רק פרק זמן מסויים לאחר סיומו – זאת כמובן באם מדובר בשיפוץ רחב היקף.

אשר על כן, יש להקפיד על תכנון קפדני של לו"ז השיפוץ כך שלמעשה כל העבודה המשמעותית תסתיים מספר שבועות לפני מועד הלידה הצפוי. הפער שבין מועד סיום הפעילות לבין מועד הלידה הוא חיוני ביותר משום שיש לנקות את הבית ביסודיות ולאורר את כולו כך שהחומרים הכימיים הטריים יוכלו להתנדף. בהקשר הזה אנו ממליצים לא לבצע את השיפוץ הגדול ביותר בחייכם לפני הלידה – הוא יוכל לחכות לעת בה ילדכם יהיה מעט מבוגר יותר. ככל שהשיפוץ יהיה יסודי יותר – כך הזמן שייקח לכם להכין את הדירה לאחריו – יגדל.

eyal geluda

סביבת חיים נוחה לאורך זמן

בכל הנוגע לחדרו של היילוד המיוחל, חשבו לטווח רחוק ונצלו את החלל העומד לרשותכם על מנת לעצב עבורו סביבת חיים נוחה כבר מהרגע מהראשון, אך בעיקר, במחשבה אל עבר העתיד ובמיוחד אל עבר שלוש השנים הראשונות לחייו. כך למשל, אל תמלאו את החדר באינספור חפצים שלהם כבר לא תזדקקו אחרי חצי השנה הראשונה. זכרו שבממוצע יחל הילד לזחול אחרי קרוב לשמונה-תשעה חודשים מיום היוולדו ועליכם לספק לו את החלל הדרוש לעשות כן – באמצעות פינוי החדר מחפצים שיצאו משימוש.

בדיוק מהסיבה הזו, הימנעו מלהכניס לחדרו כל מיני חפצים שיכולים להזיק בטווח הארוך ונסו לאפשר לו מרחב תמרון מירבי. כמו כן, הקדימו תרופה למכה וחשבו על הדבקת טפטים זמניים על הקיר (שהרי בכל רגע נתון סביר להניח שילדכם יצייר דבר מה על הקירות).

לבסוף, כחלק מהחשיבה לטווח הארוך, נסו לראות בעיני רוחכם מבעוד מועד את המקום בו תציבו בבוא העת את המחשב, את שולחן הכתיבה ואת ארון הבגדים של הילד – הכניסו את כל המשתנים הללו אל תוכנית השיפוץ שתוכן בשיתוף עם אדריכל הפנים וחסכו לעצמכם כאב ראש של ממש בהמשך הדרך.

פורסם בקטגוריה Eyal Geluda, אדריכלות פנים, שיפוץ הבית, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על שיפוץ לפני לידה – למה צריך לשים לב?

  1. מאת ענת ס‏:

    מידע חשוב,
    טוב שמצאתי את זה.
    תודה רבה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *